Zmienność Bitcoinów Teraz zgodnie z S&P 500 Po spadku wolumenu o 50% w czerwcu

Podczas gdy w tym roku akcje techniczne gwałtownie rosną, akcje banków zatonęły. Bitcoin w międzyczasie pozostaje stabilny, choć może odnotować ogromny wybuch powyżej 10,500 dolarów.

Tradycyjne rynki były wczoraj szalone, takie jak Apple i Amazon wspiął się do ich wszech czasów i osiągnął 1,5 biliona dolarów wyceny. Akcje Tesli również poszły prosto w górę. A na rynku kryptońskim, Chainlink zrobił nowy ATH.

W tym roku, podczas gdy akcje technologiczne gwałtownie wzrosły, banki zatonęły. Również największy na świecie fundusz emerytalny, Japoński Rządowy Fundusz Inwestycji Emerytalnych (GPIF), odnotował w okresie styczeń-marzec rekordową kwartalną stratę w wysokości 17,71 bln jenów (164,74 mld dolarów).

Firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi, Square również osiągnęła 13% w poniedziałek, po tym jak analityk zasugerował, że może wygrać aż 20% amerykańskich kont depozytów bezpośrednich.

Square, który umożliwia użytkownikom kupno i sprzedaż bitcoinów, od maja ich wycena rynkowa podwoiła się do 55 mld dolarów i jest teraz warta więcej niż Trust Financial Corp. Podczas gdy firma jest nadal karłowata przez duże banki JPMorgan i Bank of America, od wyceny rynkowej Goldman Sachs dzieli ją mniej niż 20 miliardów dolarów.

Wiodąca na świecie kryptokur waluta, której limit rynkowy wynosi 170 miliardów dolarów, również wzrosła, ale tylko o 3,3% do 9 375 dolarów. A dziś jesteśmy z powrotem poniżej 9 250 dolarów.

Ten boczny handel bitcoinami z pewnością okazuje się jednak być czynnikiem byczym dla altcoinów, zwłaszcza żetonów DeFi.

Crashing Volume & Volatility
Zmienność Bitcoinów spadła również do niskiego poziomu w ostatnim czasie, po tym jak w połowie marca, w szczytowym momencie globalnej niepewności w czasie kryzysu COVID-19, wzrosła jej zmienność.

Z ceną BTC wynoszącą około 9.000 USD, zmienność Bitcoin Era spadła zgodnie z S&P 500. Jednak stonowana zmienność oznacza, że iskry mogą wkrótce nadejść.
Prawdziwy“ wolumen obrotu wynosił obecnie 1,3 mld dolarów, czyli nieco więcej niż w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy to spadł poniżej miliarda dolarów.

W ubiegłym miesiącu wolumen spadł drastycznie i odnotował tylko połowę dziennego wolumenu z poprzedniego miesiąca, jak wynika z raportu CryptoCompare. Binance i OKEx pozostali najlepszymi graczami pod względem wolumenu.

Nawet obroty BTC w USDT spadły w czerwcu o 56%, podobnie jak USD (44%), JPY (38%), EUR (45%) i KRW (50%).

Nie był to tylko wolumen spot – w czerwcu wolumen kontraktów terminowych na CME spadł o 23% w stosunku do maja, podczas gdy instrumenty kryptońskie miały najniższy miesięczny wolumen w 2020 roku. Podczas gdy wolumen kryptońskich instrumentów pochodnych spadł o 35,7%, wolumen transakcji spot spadł o 49,3%.

Łączny obrót opcjami na CME osiągnął jednak szczytowy poziom 8 444 kontraktów, który wzrósł o 41% od maja, kiedy to zawarto 5 986 kontraktów na opcje.

Sezon Alt, Bull Market
W międzyczasie sieć Bitcoinów pozostaje zdrowa, a wskaźniki w łańcuchu wskazują na stan optymistyczny. Nawet Bitcoin wieloryby wzięły do HODLing z ich populacji widząc jego największy okres „największy okres trwałego wzrostu od 2016 roku“.

Crypto Gainz zwraca uwagę, że „BTC na rynkach oporu i rynkach spadkowych, które mogą się nieco cofnąć“, w związku z tym podjął decyzję o kontynuowaniu handlu w sposób defensywny, aż do „byczej walidacji kontynuacji“.

W międzyczasie, inwestor Crypto Michael uważa, że trwający scenariusz na rynku altcoinów będzie kontynuowany przez cały lipiec do początku września. Jeśli chodzi o Bitcoin, widzi on ogromny wybuch powyżej 10.500 dolarów, co może spowodować, że aktywa cyfrowe do 14.000 dolarów – 16.000 dolarów tylko przejść przez okres korekty w 4 kwartale 2020 roku.

„January 2021 -> next altseason. Bull market,“ powiedział.